Krimi mbron Lulzim Bashën

8 Janar 2022, 11:49, Politikë CNA
Krimi mbron Lulzim Bashën

Policia e Shtetit përmes një njoftimi të shpërndarë për media bëri me dije se nuk është e përfshirë në asnjë incident që ka ndodhur në selinë e PD, ku është hedhur gaz lotsjellës dhe sende të forta.

Por a kanë autorizim njerëzit me maska të Lulzim Bashës për të përdorur gaz lotsjellës në ambientet e brendshme të PD? Raportohet se persona me precedentë penalë dhe të armatosur kanë dalë në mbrojtje të Lulzim Bashës. E thënë  më qartë krimi po mbron Lulzim Bashën

CNA.al mëson se policia është duke përdorur gazin dhe jo Basha./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga