Kriminale nga policia/ Nuk evakuon deputetët por shpërndan dhunshëm turmën

8 Janar 2022, 12:17, Politikë CNA
Kriminale nga policia/ Nuk evakuon deputetët por shpërndan

Skenari kriminal i Lulzim Bashës me Edi Ramën vijon të zbatohet në selinë e PD.

Policia në mënyrë kriminale ndërhyri me gaz lotsjellës sepse pretendoi se po rrezikohej jeta e deputetëve. Por në vend që të ndërhynte në mënyrë paqësore për të bërë të mundur largimin e Bashës dhe deputetëve nga selia e PD, po shpërndan turmën dhunshëm dhe ka nisur me arrestimet.

Ndërkohë që ish kryeministri Sali Berisha vijon të jetë në hollin e selisë dhe nuk largohet prej aty./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga