Berisha: Dënoj dhunën e policisë ndaj demokratëve

8 Janar 2022, 12:26, Politikë CNA
Berisha: Dënoj dhunën e policisë ndaj demokratëve

Ish-kryeministri Sali Berisha në një prononcim për gazetarët pas ndërhyrjes së Policisë së Shtetit në selinë e PD, tha se dënon dhunën ndaj protestuesve.

Berisha tha se nuk do të bëjë kallëzim në polici ndryshe nga Basha, duke thënë se Policia e Shtetit komandohet nga kryeministri Rama.

Forca të Ndërhyrjes së Shpejtë ndërhynë me ujë dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë demokratët që ndodheshin në shtëpinë e tyre.

Ndërhyrja erdhi pasi Basha kërkoi ndihmën e Ramës./E.K-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga