“Shkatërrimi i PD projekt politik”/ "Godet" Majlinda Bregu

8 Janar 2022, 13:54, Politikë CNA
“Shkatërrimi i PD projekt politik”/ "Godet" Majlinda

Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal u shpreh se shkatërrimi politik i PD ka qenë një projekt i qartë politik.

Në një postim në rrjetin social, ka komentuar protestën e sotme përmes vargjeve të Gjergj Fishtës me ?Nën hajat të Parrizit?.

?Ah sa keq! Ah sa keq!

Dhe më kurseni komentet ?po ti ku je?, që të mos them përsëri se shkatërrimi i PD-së ka vite që ishte projekti më i qartë politik.

?Te porta e parajsës zhvillohet ky dialog midis heroi tonë kombëtar, Skënderbeut, dhe djallit, që sapo ka mbërritur në tokë nga një udhëtim i gjatë plotë lajme:

Skenderbegu: ?Si janë pra shqyptarët dhe Shqypnia??

Djalli: ?Si janë?… Si i don armiku?

Nën hajat të Parrizit-Gjergj Fishta?, shkruan Bregu./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga