“Doja ti merrja në telefon dhe t’i thoja, ejani futuni këtu normal”/ Grida Duma shfaqet duke qarë

8 Janar 2022, 13:03, Politikë CNA
“Doja ti merrja në telefon dhe t’i thoja, ejani futuni

Grida Duma është shfaqur live në rrjete sociale, duke qarë.

Ajo ka folur për dhunën, mes demokratëve, ndërkohë që në anën e dhunuesve është shfaqur i dashuri i saj Ervin Salianji.

Deputeti i video-skandalit erotik është filmuar dhe fotografuar me shkop në duar duke goditur protestuesit.

Ndërsa Grida atje nga brenda ku është ngujuar me Lulzim Bashën, zgjedh të bëjë virgjëreshën, ndërkohë që i dashuri i saj, i njohur ndryshe edhe si Babalja, dhunon protestuesit.

Ndër të tjera në deklaratëb e saj Duma, thotë se nuk beson tek dhuna, te saldimi i portave apo tek heqja e vidave.

?Moment i rëndë, jo vetëm për gazin, dhunën, për zonat që ishin brenda me besimin se nuk ka një demokrat që dhunon një demokrat. Dhe nuk ka dhe nuk mund të ketë. Padyshim erdhëm këtu me besimin se asnjë njeri në emër të integritet të vetë s?mund t?ua lërë kauzat përgjysmë.

Unë nuk besoj te dhuna, te saldimi i portave, te heqja e vidave, te asnjë nga këto. Besoj se duhet të ketë ndërgjegje të madhe me këtë lidership tëi vjetër.

Doja ti merrja në telefon dhe t?i thoja; ejani futuni këtu normal. Ata që janë zgjedhur nga populli, grupi i deputetëve të grupit parlamentar të PD, duhet të gjenin mënyrën dhe të flisnin qetësisht. S?mendohej që dhuna dhe sharjet smund të ndodhin mes demokratëve.

Kam ardhur qartësisht e bindur se dhuna nuk duhej dhe s?mund të ndodh. Kjo nuk mund të imagjinohet që Shqipëria të kthehet në këtë situatë. Kemi bërë protesta kundër Edi Ramës, sot bëjmë protesta me gaz lotsjellës kundër njëri-tjetrit.

Kjo është e papranueshme. Kërkohet zgjidhje, jo për ne. Nuk është çështje godine, çështje muresh edhe saldimesh, por në kauza reale. I takon lidershipit?, është shprehur Duma./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga