“Asgjë nuk e pengon ortekun”/ Berisha i vendosur: Kjo betejë nuk do të ndalet

8 Janar 2022, 12:45, Politikë CNA
“Asgjë nuk e pengon ortekun”/ Berisha i vendosur: Kjo

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se protesta nuk do të ndalet.

Në një prononcim për mediat nga protesta e demokratëve, Berisha tha se ?ky ortek? nuk do të ndalet, ndërsa ftoj protestuesit të vijonë marshimin.

?Kjo është lëvizje e pandalshme. Është një betejë që nuk do ketë të sosur.

Kjo që patë sot është vetëm faqja e parë e saj.

Këta janë shqiptarët e lirisë.

Ata që mendojnë se do mbahen pengje dhe kukulla për të shtypur vullnetin e tyre gabohen rëndë.

Janë populli i referendumit të lirisë. Janë ata që kthyen në PD votën e lirë.

Asgjë nuk e pengon ortekun e tyre. Sot shqiptarët dhe bota panë fytyrën e vërtetë të Lul Pengut.

Ju ftoj të vazhdojmë marshimin tonë pa u lëkundur.?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga