Edi Rama dhe Gledis Nano janë përfshirë në krim/ Ish-Presidenti flet për tutorë

8 Janar 2022, 13:44, Politikë CNA
Edi Rama dhe Gledis Nano janë përfshirë në krim/

Ish presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas përfundimit të protestës së demokratëve.

Sipas tij, Edi Rama dhe Drejtori i Policisë së Shtetit kanë kryer një krim të rëndë kushtetues dhe penal sot.

?Dhunimi barbar i Selisë së Partisë Demokratike dhe mijra anëtarëve të saj, mbledhur në selinë e tyre është dhuna ekstreme mbi liritë dhe të drejtat themelore politike të qytetarëve shqiptarë.

Tutori i Lulzim Bashës përdori të gjithë furinë dhe egërsinë e forcës së shtetit për t?ju imponuar shqiptarëve kryetarin e opozitës.

Kjo nuk do të pranohet kurrë.

Pluralizmin nuk e dorëzojmë?, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Ai shkon edhe me tej ndërsa shkruan se tutori i krimit të organizuar dhe shtetit mafioz në Shqipëri nuk do të mund të bëhet dot edhe tutori i opozitës shqiptare.

 ?Liria nuk ka çmim?, e përfundon reagimin, Nishani./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga