Mbyllet protesta/ Berisha bën njoftimin e rëndësishëm

8 Janar 2022, 13:26, Politikë CNA
Mbyllet protesta/ Berisha bën njoftimin e rëndësishëm

Ish kryeministri Sali Berisha ka njoftuar mbylljen e protestës para selisë së PD.

Që prej orës 11:00, me mijëra demokratë janë mbledhur para selisë, ku dhe kanë bërë të mundur hyrjen në ambientet e brendshme.

Prej dy orë e gjysëm, demokratët kanë rezistuar ndaj dhunës që është ushtruar ndaj tyre nga policia, e cila ka hedhur sende të forta dhe gaz lotsjellës.

?Narkoshtet, për fatin më të zi të këtij vendi. Narkoqeveria dhe narkoopozita janë e njëjta gjë. Opozita e vërtetë është kjo që shihni ju. E cila u paraqit në protestë paqësore dhe u përball me mjetet më të egra të dhunës. Garantoj shqiptarët se jemi dhe mbetemi të pamposhtur në vlerat që përfaqësojmë. Nuk kam asnjë problem me deputetët e PD që ndodhen brenda përveç me pengun e Edi Ramës që duhet Lul Brava. Kjo që patë sot është vetëm faqja e parë e saj.

Një mirënjohje të pakufishme ndaj të gjithë këtyre dhjetra mijëra qytetarëve që sot bënë histroi me protestën e tyre. Dhe ju garantoj se kjo është vetëm faqja e parë e ndritur e qëndresës së burrave dhe grave për liri dhe dinjitet njerëzor. Shoqëria shqiptare meriton votën e lirë. Shoqëria shqiptare do çlirohet nga këta qytetarë të lirë. Vazhdojmë marshimin tonë, pa u përkulur. Kreu i meduzës përdori sot të gjitha mjetet për të shpëtuar Lul Bravën. Por është e kotë, Ai është një kufomë politike e pakallur?, tha Berisha.

Lajmet e fundit nga