Berisha betohet për rikthim/ Paralajmërimi i fortë për Ramën

8 Janar 2022, 13:40, Politikë CNA
Berisha betohet për rikthim/ Paralajmërimi i fortë për

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se beteja e demokratëve nuk do të ndalet.

Në një deklaratë për mediat, Berisha bëri një paralajmërim të fortë edhe për kryeministrin Edi Rama, ndërsa theksoi se kjo betejë do të përfundojë vetëm me përmbysjen e narkoshtetit.

?Ky është skenari i Ramës kundër pluralizmit politik në Shqipëri dhe në PD.

Sot gjithçka doli e qartë si në dritën e diellit.

Kjo betejë tregon për të gjithë ne njerëzit e lirë se rruga që kemi për të bërë nuk është një rrugë e lehtë. Kalon përmes sakrificave dhe vendosmërisë, por ju garantoj se është një rrugë fitimtare.

Sot ne dëshmuam se jemi opozita e vërtetë e këtij kombi.

Ky është një revolucion i pandalshëm. Ndalet vetëm me përmbysjen e narkoshtetit. Synon rikthimin në pushtet nëpërmjet votës së lirë të PD-së.

Në vetëm 3 muaj ne rikthyem votën e lirë në PD, tani mendojnë se mund ta mbyllin në bunker Edi Rama me Lul Bravën. Ndaj le të shpërndahemi me betimin për tu kthyer sa më parë në betejën tjetër edhe më të fuqishme se kjo.?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga