Rama-Basha dolën zbuluar para protestuesve/ Çfarë i tradhëtoi aleatët?

8 Janar 2022, 13:59, Politikë CNA
Rama-Basha dolën zbuluar para protestuesve/ Çfarë i

Lulzim Basha i cili që nga mëngjesi i sotëm ka qenë ngujuar në katin e dytë të blinduar me katër kurtizanët e tij, ka qenë gjatë gjithë kohës në kontakt me kryeministrin Edi Rama.

CNA.al mëson se gjithçka është bërë me koordinimin Rama ?Basha.

Një fakt i tillë u pa qartë që në momentin kur Basha njoftoi Policinë, kjo e fundit ndërhyri menjëherë me gaz lotsjellës.

Gjithçka ndodhi pa ardhur reagimi i Policisë. Kur policia, reagoi se kishte marrë njoftim, gazi lotjsjellës po derdhej si lumë mbi demokratët që paqësisht donin të hynin në shtëpinë e tyre, në selinë e Partisë Demokratike.

Plani i errët Rama-Basha, doli një moment nga kontrolli dhe koordinimi i tyre doli zbuluar  me ndërhyrjen e Policisë, ende pa reaguar zyrtarisht kjo e fundit./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga