Basha vdes politikisht/ Kufomë e Ramës që mbrohet nga policia

8 Janar 2022, 12:29, Politikë CNA
Basha vdes politikisht/ Kufomë e Ramës që mbrohet nga policia

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha, sot faktoi që është një peng i kryeministrit në detyrë, dhe se nuk është dhe nuk mund të jetë kurrë lideri i demokratëve.

I paaftë për t?u përballur me demokratët, Lulzim Basha sot u kyç në zyrën e tij, më i vetmuar se kurrë.

Por, përtej paaftësisë së tij epike, sot ai faktoi se është një peng i kryeministrit.

Ndërsa mijëra protestues demokratë u mblodhën para selisë së PD, Lulzim Basha i gjendur në panik kërkoi ndihmën e Edi Ramës, me pretendimin se po i ?rrezikohej jeta?.

Pas kërkesës së Bashës, Rama i erdhi në ndihmë duke i çuar Policinë e Shtetit, e cila ndërhyri duke shpërndarë protestuesit.

Ndërhyrja e Policisë e cila nuk largo inga PD zaptuesit e selisë së demokratëve, por shpërndau dhunshëm protestuesit nxori në dritë skenarin kriminal Rama-Basha.

Por, ajo që u pa qartë është se tashmë Lulzim Basha ka ?vdekur? politikisht.

Ai është tashmë thjeshtë dhe vetëm një kufomë politike e kryeministrit Edi Rama dhe që mbrohet nga Policia.

Pasi çoi PD-në nga dështimi në dështim, tashmë Lulzim Basha duket se vulosi edhe ?vdekjen? e tij politike./CNA.al

Video- Basha ngelet peng i Ramës/ Derdhet gaz lotsjellës mbi demokratët

?Lul mashtruesi, plehrë që gjakos votuesit e tu?/ Demokratët-Bashës: Dil nga zyra kopili i Ramës

Kriminale nga policia/ Nuk evakuon deputetët por shpërndan dhunshëm turmën

Lajmet e fundit nga