Zyrtare/ Lëvizje surprizë, Partizani prezanton goditjen e radhës

6 Janar 2022, 16:25, Sport CNA
Zyrtare/ Lëvizje surprizë, Partizani prezanton goditjen e radhës

Xhuliano Skuka është lojtari i ri i Partizanit. Siç ishte përfolur gjatë këtyre ditëve, ish-sulmuesi i Dinamos ka firmosur sot me kryeqytetasit.

Lajmi bëhet me dije në kanalin zyrtar të klubit të Partizanit që përmes një njoftimi bën me dije që shtatlarti ka lidhur një kontratë me të kuqtë deri në vitin 2024.

23-vjeçari shihet si pikë referimi për majën e sulmit, repart që ka vuajtur prej disa sezonesh. Në njoftimin e bërë për mediet thuhej:

?Zyrtare!
Xhuliano Skuka i kuq deri në 2024

FK Partizani zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me lojtarin Xhuliano Skuka. Sulmuesi 23-vjeçar dhe klubi kanë nënshkruar kontratën mes tyre të vlefshme deri në vitin 2024. Skuka golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar në kategorinë e parë, në 15 javët e këtij sezoni ishte pjesë e Dinamos skuadër me të cilën rregjistroi edhe 13 prezenca?.

Kujtojmë që në sezonet e shkuara Skuka është aktivizuar vetëm në kategoritë inferiore, ndërsa përgjatë këtij sezoni po provon eksperiencën, fillimisht me Dinamon e tashmë me Partizanin.

Lajmet e fundit nga