Bajrami vijon të shkëlqejë te Empoli, shënon sërish

6 Janar 2022, 15:55, Sport CNA
Bajrami vijon të shkëlqejë te Empoli, shënon sërish

Lacio barazoi 3-3 mes drithërimave me Empolin, në një ndeshje spektakolare.  Në fushë luanin katër shqiptarë me Hysajn dhe Straksohën që aktivizoheshin për vendasit ndërsa Bajrami dhe Ismajli për miqtë.

Ndeshja ishte spektakolare dhe e luftuar deri në minutat e fundit. Për Lacion shënuar Imoble dhe Milinkoviç-Saviç dy herë, ndërsa për Empolin realizoi shqiptari Bajrami me penallti, Zurkovski dhe Di Françesko.

?Derbi? i shqiptarëve u mbyll në paqe mes polemikave dhe golave të anuluar me VAR. Me këtë barazim Lacio shkon në kuotën e 32 pikëve në kampionat , ndërsa Empoli me 28.

Lajmet e fundit nga