Arrestohet aktori i njohur i “I vetëm në shtëpi”/ Tentoi të vriste të dashurën

23 Dhjetor 2021, 11:34, Lifestyle CNA
Arrestohet aktori i njohur i “I vetëm në shtëpi”/

Ylli i ‘Home Alone’ Devin Ratray, është arrestuar të mërkurën me akuza për dhunë në familje pasi dyshohet se tentoi të mbyste të dashurën e tij në një dhomë hoteli në Oklahoma, në fillim të këtij muaji.

44 vjeçari njihet për rolin e tij në fëmijëri, si vëllai i madh ?i keq? i Kevin McCallister në filmin e vitit 1999, ?Home Alone?.

Në këtë ngjarje, ai raportohet se ishte inatosur më të dashurën e tij për motive akoma të paqarta.

Përleshja vazhdoi më pas në dhomën e gjumit në hotel, ku dyshohet se aktori u përpoq ta mbyste atë. Ratray u arrestua të mërkurën dhe tani po përballet me akuza të rënda.

Pasi u kthyen në dhomën e tyre të hotelit në Hyatt Place Oklahoma City, Ratray dyshohet se e shtyu të dashurën në shtrat para se të vinte njërën dorë në fyt dhe tjetrën në gojë.

?Viktima kishte probleme me frymëmarrjen ndërsa po mbytej dhe ndërsa dora e të pandehurit ishte mbi gojën e saj?, sipas një deklarate nën betim.

Ratray gjithashtu dyshohet se i tha asaj: ?Kështu vdes ti?. Më pas e dashura e tij kafshoi dorën e Ratray-t ndërsa ajo u përpoq të bërtiste për ndihmë. Më pas ai ndaloi ta mbyste, por dyshohet se filloi ta godiste dhunshëm.

Gruaja arriti të çlirohej nga duart e Ratray dhe doli me vrap nga dhoma.

Ratray gjithashtu dyshohet se e goditi me grusht në një tavolinë kur ajo ishte kthyer në dhomë për të marrë gjërat e saj./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga