Nga Luana Vjollca tek Arbana Osmani dhe Ermal Mamaqi/ Sa paguhen VIP-at shqiptarë

22 Dhjetor 2021, 17:41, Lifestyle CNA
Nga Luana Vjollca tek Arbana Osmani dhe Ermal Mamaqi/ Sa paguhen VIP-at

Skandali i publikuar ditën e sotme në media, ku u publikuan të dhënat personale dhe pagat ka ngjallur kuriozitet të madh, sidomos për një pjesë të njohur të personazheve publike.

Më poshtë do të gjeni një listë të disa prej personazheve më të njohur të shoëbizzit, duke zbuluar se sa marrin ata në muaj:

Turjan Hysko 1,002,217.00

Gentian Zenelaj 456,400.00

Ledion Liço 432,532.00

Marina Vjollca 390,026.00

Armina Mevlani 190,797.00

Salsano Rrapi 440, 400.00

Ermal Mamaqi 120,000

Amarda Toska 80,000.00

Arbana Osmani 986,927

Inis Gjoni 73,767

Bora Zemani 321,373.00

Luana Vjollca 542,710.00

Alketa Vejsiu 80,000.00

Donald Veshaj 30,475.00

Romeo Veshaj 30,475.00

Pas publikimit të të dhënave, Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka deklaruar se do të depozitojë një kallëzim penal në prokurori për zbardhjen e kësaj ngjarje.

 

 

Lajmet e fundit nga