Shpërthen banka në Pakistan/ Raportohen 14 të vdekur

18 Dhjetor 2021, 17:17, Kosova & Bota CNA
Shpërthen banka në Pakistan/ Raportohen 14 të vdekur

Një shpërthim në një bankë në qytetin jugor të Pakistanit, Karaçi, ka vrarë të paktën 14 persona.

Shumë të tjerë u plagosën nga shpërthimi, i cili besohet të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi nga kanali i ujërave të zeza.

Dëshmitarët thanë për mediat lokale se shumë njerëz u varrosën në rrënoja. Ekziston frika se numri i të vdekurve do të rritet.

?Ekipet tona të eksplozivëve janë në punë duke u përpjekur të përcaktojnë natyrën e shpërthimit, por me sa duket struktura është ndërtuar në një kanal kanalizim dhe gazi mund të jetë një shkak i mundshëm?, u tha gazetarëve oficeri i policisë Sarfaraz Nawaz.

Në një deklaratë në Twitter, Habib Bank tha se “një shpërthim i madh , ndodhi në degën tonë” të shtunën pasdite. Ngushëllimet tona janë me familjet e viktimave?./ https://www.bbc.com/news/world/S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga