Ndahet nga jeta ish-deputetja shqiptare

16 Dhjetor 2021, 15:18, Kosova & Bota CNA
Ndahet nga jeta ish-deputetja shqiptare

Ka ndërruar jëtë Lumnie Kajtazi-Hyseni, ish-deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Lajmin e hidhur e ka njoftuar zyrtari i LDK-së, Ekrem Hyseni.

Kajtazi-Hyseni ishte edhe nënkryetare e Komunës së Podujevës dhe kryetare e Forumit të Gruas së LDK-së.

Postimi i plotë:

Na pikëlloi shumë lajmi për shkuarjen në amshim të veprimtarës së devotshme, Lumnie Kajtazi-Hyseni.

Ajo për shume vite ishte edhe pjese e jetës publike, duke ushtruar funksione të ndryshme në nivel lokal e qendror.

Deputete, nënkryetare e Komunës së Podujevës dhe kryetare e Frorumit të Gruas së LDK-së në Podujevë, ishin disa nga funksionet e saj.

Ajo la pas vetës një trashëgimi të madhe dhe kontribut të rëndësishëm për vendin edhe në fushën e arsimit, si mësimdhënëse dhe drejtoreshë.

Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjet Kajtazi dhe Hyseni.

 

Lajmet e fundit nga