LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthen bomba në një shkollë në Rusi/ Raportohen 12 të plagosur

14 Dhjetor 2021, 07:45, Kosova & Bota CNA
Shpërthen bomba në një shkollë në Rusi/ Raportohen 12

Agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS, ka raportuar se si pasojë e shpërthimit të një bombe artizanale në një shkollë pranë një manastiri ortodoks në Rusi, janë plagosur 12 persona, theksuan sot autoritetet ruse.

Ata theksuan se një ish-nxënës i shkollës, i cili është 18-vjeç, dyshohet se ka shpërthyer bombën. Aktualisht ndodhet në kujdes intensiv.

?Shpërthimi ndodhi në manastirin Vladychny në Serpukhov, 105 kilometra larg Moskës?, thuhet në njoftim.

Sipas raportimeve të mediave, motivi i mundshëm është urrejtja ndaj mësuesve dhe murgeshave. Stafi i shkollës dhe nxënësit u evakuuan nga vendi i ngjarjes ndërsa Komiteti hetues i Rusisë ka hapur hetim për rastin./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga