LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi ironizon Bashën/ I ka mbaruar filmi, por nuk del nga kinemaja

13 Dhjetor 2021, 19:30, Politikë CNA
Këlliçi ironizon Bashën/ I ka mbaruar filmi, por nuk del nga

Deputeti i PD, Belind Këlliçi ka hedhur poshtë akuzat për falsifikim vule, të bëra nga kryetari i shkarkuar, Lulzim Basha dhe mbështetësit e tij.

I ftuar në emisionin ?Debat? me Alba Alishanin në A2 CNN, Këlliçi ironizoi Bashën duke shprehur se  është i vetmi person që pasi ka mbaruar filmi, nuk del nga kinemaja.

“Nuk kemi manipuluar vulën e falsifikuar. Ai që po falsifikon vulën është Basha dhe ai duhet të ishte kallëzuar në SPAK e jo ne. Basha është i vetmi person që pasi ka mbaruar filmi, nuk del nga kinemaja.

Ai refuzon të kuptojë që nuk e ka shumicën dhe në politikë vota vendos. Në 8 vite i është dhënë çdo shans i mundshëm.

Të arrish të kallëzosh deputetët e PD-së tëndë se kanë falsifikuar vulën e partisë së tyre?nuk është normale kjo.

Duhet të ishte vetë i pari që të kujdesej për trashëgiminë. Gjykata vetëm merr dhe depoziton. Nëse vula dhe logoja e re shkon për t?u regjistruar, ajo vetëm e regjistron, nuk mund të interpretojë.

Nuk ka as dhunë fizike, si mund të flitet për këto skenare. Unë vetë madje kam bërë me dorë të stopohet kur anëtarët kanë thirrur ?Basha ik?. Nuk kishte nevojë sepse Basha ishte aty.

Basha mund të hyjë në librin Guinness sepse më shumë ka përjashtuar anëtarë e drejtues sesa ka marrë anëtarë në partinë e tij”, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga