LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk jam më 17-vjeç”/ Basha akuza bashkëshortit të deputetes socialiste

13 Dhjetor 2021, 17:09, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha ka bërë një akuzë të fortë ndaj bashkëshortit të deputetes Blerina Gjylameti.

Basha akuzoi burrin e deputetes se me nje kompani nga Italia ka sjellë skenografin e Kuvendit të 11 dhjetorit.

?Mua më ka stresuar fakti që nuk po bëj 100% punën time. Këtu 100% e energjive të mia duhet të ishin në përballjen, publike, mediatike, protesta ndaj Edi Ramës. Ka 3 muaj që Edi Rama bredh i qetë me tubin e oksigjenit me vete. Një pjesë e mediave janë pjesë e një konglomerati, të varura nga oligrakia që të mos dalin të vërtetat e qeverisë dhe zyrtarëve të saj. 

Gjylameti i thotë Alibejt deri me 11 do jesh këtu ku burri i Blerina Gjylameti së bashku me nje kompani italianë me TV Klan kanë sjellë atë skenë në  ?Arenën e Hajnisë?.  Këta kujtojnë se janë ata që kanë qenë dh e jemi fëmijë që i shkojmë pas sicc kemi bërë dikur. Nuk jam unë 17 vjecc . Ne jemi PD, ti je e shkuara dhe ti zgjodhe ta mbyllje me turp?– tha ai.

Lajmet e fundit nga