LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dil nga institucioni, tu dogj filmi”/ Demokratët ‘kryqëzojnë’ kryetarin e shkarkuar

13 Dhjetor 2021, 16:50, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar, Lulzim Basha, pas rreth 4 orësh i mbyllur në selinë blu, ka dalë në një konferencë për shtyp.

Para gazetërave, Basha i është përgjigjur akuzave dhe deklaratave të ish kryeministrit Sali Berisha në selinë e Partisë Demokratike.

Në të njëjtin refren, Basha i quajti antivlera dhe llum të shoqërisë demokratët, ndërkohë u shpreh se këto janë ditët e përçarjes së Sali Berishës.

?Ata janë antivlerat, llum i shoqërisë. Këto janë ditët e përçarjes të Sali Berishës. Berisha ka thënë gënjeshtra radhë pas radhe pak më parë. Kjo nuk ka lidhje me PD, nuk ka lidhje me shqiptarët ,ato që patë në shkallët e selisë?, është shprehur Basha.

Teksa ai mban fjalimin, në rrjetet sociale kanë shpërthyer demokratët, të cilët i kërkojnë të lërë institucionin.

?Dil nga institucioni?, i shkruan një prej demokratëve.

Sipas tyre, nëse kryetari i shkarkuar, Lulzim Basha, do të ishte burrë, do të shkonte në stadium dhe do të përballej me bazën dhe Berishën, ndërsa shtojnë se janë të zhgënjyer nga ai.

?O zoti Basha, po si arritët deri këtu? Nuk keni ndopak dhimbje për gjithë demokratët që ju mbëhstetën gjithë këto vite? Nëse ju do të ishit burrë dhe do të shkonit në stadium dhe do të flitnin hapur përballë bazës tuaj. Nuk ju ka hije ti drejtohen gazetares Ambrozia Meta si zoti Edi Rama. Jam shumë e zhgënjyer nga ju, dhe si unë gjithë shqiptarët?, shkruan një tjetër demokrat i zhgënjyer./ A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga