LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Njerëz të armatosur në selinë e PD”/ Berisha jep alarmin

13 Dhjetor 2021, 14:55, Politikë CNA
“Njerëz të armatosur në selinë e PD”/ Berisha

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka bërë me dije se është dhunuar zyra e tij dhe se njerëz të armatosur kanë kërcënuar të rinjtë e FRPD.

Pas denoncimit të Këlliçit, ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër, duke u shprehur se kryetari Lulzim Basha ka mbushur selinë me banditë.

Lideri historik, ka theksuar se ky qëndrim kriminal dëshmon fytyrën e vërtetë të njeriut që për karrigen e tij ka marrë peng PD.

Berisha e ka paralajmëruar se për çdo akt kriminal do të mbajë përgjegjësi.

?E  ka mbushur selinë me banda të armatosura dhe këta banditë me armë kanë kërcënuar të rinjtë e FPRD në zyrat e tyre. E dënoj me forcë të madhe këtë qëndrim kriminal këtë qëndrim që dëshmon fytyrën e vërtetë të njeriut se për karrigen e tij ka marrë peng PD.

E garantoj se do mbahet përgjegjësi  për çdo akt që do ushtrojnë banditët e tij. U bëj thirrje të distancohen menjëherë nga këto akte të turpshme që s’kanë ndodhur kurrë në historinë e PD dhe të rithemelimit.

Ata që na kthenin armët ne ishin banditë të ish diktaturës, por që kryetari, ish kryetari të kryejë një akt të tillë kjo përbën një krim të shëmtuar të gjithanshëm”, tha Berisha./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga