LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I akuzuar për pastrim parash/ Si u mbyll dosja e Bashës në SPAK?

13 Dhjetor 2021, 14:09, Politikë CNA
I akuzuar për pastrim parash/ Si u mbyll dosja e Bashës në SPAK?

Ish kryeministri Sali Berisha ka lëshuar akuza ndaj SPAK, institucion i cili sipas tij, ka amnistuar Lulzim Bashën nga hetimet për pastrim parash.

Ndër të tjera, Berisha është ndalur disa herë tek padia e Lulzim Bashës në SPAK, ndaj deputetëve dhe sekretarëve të PD-së

?Akti i tillë bëhet nga dikush që nuk ka besë, një besë-prerë që sulet drejt kolegëve të tij me të gjitha mënyrat. Tani që është pre e SPAK-ut. A e morët vesh që dosja nuk shkoi në Gjykatë të Lartë? Kjo është shkelja ,më flagrante e ligjit. Prokuroria është e detyruar të çojë deri në fund një vendim që akuzon dikë. Dosja e mbyllur është edhe vepër Edi Ramës?, ka thënë Berisha./E.S-CNA.a

Lajmet e fundit nga