LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Gorilla, ardhur me pantallona të grisura dhe të bërë multi-miliarderë/ “Çmendet Basha” fyen demokratët

13 Dhjetor 2021, 16:11, Politikë CNA

?Lulzim Basha, i shkarkuar me 11 Dhjetor si kryetar i PD, sërish sot në një konferencë për media ka përsëritur vetveten

?Tub oksigjeni dhe trekëndëshi i Bermudës?. Ka qenë kjo shprehje që ëhstë përdodur nga Basha gjatë gjithë fjalës së tij, ndërkohë që lëshonte akuza ndaj ish kryeministrit Sali Berisha.

Basha ka folur për argumenta por pa dhënë argumente.

?Shqipëria do të çlirohet. PD do të çlirohet nga Berisha dhe gorillat e tij?, ka thënë Basha, duke fyer kështu demokratët dhe mbështetësit e Berishës.

‘Kishte ardhur me banditë, me precedentë penal, njerëz që kanë ardhur në pantallona të grisura në 2005 e sot janë multimilionerë, asnjë forcë nuk mund ti imponohet PD-së, e cila do të vazhdojë të mbrojë këtë parti. Sali Berisha ka themeluar një forcë anti-amerikane. Ato janë llumi i shoqërisë dhe kanë qenë llumi i PD-së, tashme i vetëpastruar me vullnet të plotë. Këto janë ditët e përçarjes nga Sali Berisha me gënjeshtrat e tij dhe më fyerjet e tij. Ju stërmundoi edhe juve punonjës të medias, ajo nuk ka lidhje me PD, ajo që mbuluat. Sot pamë një njeri të frikësuar nga Kuvendi i 18 dhjetorit. të gjithë po presim të japim një përgjigje të qartë e të prerë të së shkuarës. ne e dimë, e njohim, rrugën me të cilën do të drejtojmë këtë vend, këtë popull, këtë shoqëri, ne do ta bëjmë të gjithë së bashku. vetëm ai e ka frikës, askush tjetër’, është shprehur më tej Basha./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga