LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kërko falje”/ Kokalari “shuplakë” Açkës: E di që shkruan librat dhe fjalimet e Bashës

13 Dhjetor 2021, 17:09, Politikë CNA

Aktivistja Evi Kokalari, ka reaguar e revoltuar ndaj deputetes Flutura Açka.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Kokalari shkruan se nuk janë njerëz të rrëmujave përkundrazi kjo ditë për ta ishte paqësore.

Sipas saj fjalët e Açkës janë hipokrizi ndërkohë që zyrat e Belind Këlliçit janë vjedhur duke marrë edhe dokumentat e tij personale.

Ndërkaq Kokalari e ironizon duke shkruar se e di që bën librat e Lulzim Bashës dhe fjalimet e tij por kjo nuk i jep të drejtën të flasë për aktet që marrin ata që e kanë themeluar partinë.

?Flutura Açka, turp të të vij për këto fjalë. Jam ofenduar personalisht për këtë. Ne nuk jemi njerëz të rrëmujave, përkundrazi, jemi të paqes dhe e gjithë dita për ne ishte paqësore.

Nga ana tjetër, zyrat e Belind Këlliçit ishin vjedhur, duke marrë dhe dokumentat e tij personale. E kupton hipokrizinë e fjalëve tuaja?

Dhe seriozisht, e di që ke shkruar librat e Lulzim Bashës, ndoshta dhe fjalimet. Kjo s?të jep asnjë të drejtë të flasësh për aktet që marrin ata që e themeluan këtë parti.

Bën mirë të na kërkosh falje!!?, shkruan Kokalari./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga