Arrestohet ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla

13 Dhjetor 2021, 11:37, Aktualitet CNA
Arrestohet ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla

Arrestohet në Itali, ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla ishte shpallur në kërkim prej kohësh, ndërsa arrestimi i tij është bërë në Romë, të Italisë.

Kujtojmë këtu se, Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ne 22 shtator, vendosi dënimin me dy vite burg për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, nën akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave, i cili bëhet kështu zyrtari më i lartë shqiptar që do të shkojë përfundimisht në qeli.

Ish-Kryeprokurori është dënuar gjithashtu me 5 vite përjashtim nga postet publike si dhe ia janë konfiskuar disa pasuri./CNA.al

Lajmet e fundit nga