Fieri gjithë ditën pa ujë/ Drejtori i ujësjellësit qytetarëve: Kërkojmë mirëkuptimin tuaj

12 Dhjetor 2021, 17:46, Aktualitet CNA
Fieri gjithë ditën pa ujë/ Drejtori i ujësjellësit

Si pasojë e problemeve të shkaktuara nga reshjet e shiut, i gjithë qyteti i Fierit ka mbetur pa furnizim me ujë.

Lidhur me këtë situatë të krijuar ka reaguar edhe drejtori i ujësjellësit, Petrit Kanani.

Ai u kërkoi të gjithë qytetarëve fierakë që ta mirëkuptonin për këtë problem.

?Kërkojmë mirëkuptimin e të gjithe qyteareve per reduktimin qe do të kemi në furnizmin e tyre. Sot ka pasur furnizim te reduktuara kjo situate ka ndodhur si pasojë e krijuar në lumin e Vjosës që preku edhe ujësjellsin ose burimin kryesor te ujesjellsit ne Kafaraj.

Jemi ne gadishmeiri te plote qe menjëhere me tërheqjen e lumit Vjosa për te bere pastrimin e te gjithe puseve dhe te fillojme normalizimin e situates dhe per furnizimin me uje te qytetrave te Fierit?– tha drejtori i ujësjellësit./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga