Reshjet e dëborës/ Bllokohet Rruga e Arbrit, ndalohet qarkullimi

12 Dhjetor 2021, 12:42, Aktualitet CNA
Reshjet e dëborës/ Bllokohet Rruga e Arbrit, ndalohet qarkullimi

Për shkak të reshjeve të dëborës, qarkullimi i automjeteve në rrugën e Arbrit është ndaluar përkohësisht.

I gjithë aksi po pastrohet nga borëpastueset. Ndërkohë shërbimet e Policisë Rrugore ndodhen në të dyja kahet e lëvizjes dhe nuk do të lejojnë asnjë drejtues mjeti të qarkullojë pa vendosur goma dimërore  zinxhirë dhe deri sa rruga të pastrohet plotësisht nga kontraktorët

?Për shkak të reshjeve të dëborës në Rrugën e Arbrit, në Bypass, qarkullimi i automjeteve është ndaluar përkohësisht pasi i gjithë aksi po  pastrohet nga borëpastueset.

Shërbimet e Policisë Rrugore  ndodhen në të dyja kahet e lëvizjes dhe nuk do të lejojnë asnjë drejtues mjeti të qarkullojë pa vendosur goma dimërore  zinxhirë dhe deri sa rruga të pastrohet plotësisht nga kontraktorët.

Policia e Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit, si dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme në këtë aks.

Në rast nevoje për ndihmë, telefononi në numrin 112 ose dërgoni njoftim në Komisariatin Dixhital?, thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga