Dhjetëra tornado godasin SHBA/ Reagon ministrja Xhaçka: E tronditur!

11 Dhjetor 2021, 18:49, Aktualitet CNA
Dhjetëra tornado godasin SHBA/ Reagon ministrja Xhaçka: E tronditur!

Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar për situatën e vështirë që SHBA po përballet pasi është goditur nga dhjetëra tornado duke lënë pas qindra viktima.

Xhaçka shkruan se  është e tronditur nga kjo situatë dhe se zemrat dhe lutjet tona shkojnë për familjet që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme.

 ?E tronditur nga humbja tragjike e jetës në Midëëest #SHBA . Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për familjet që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme?– shkruan ministrja Xhaçka./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga