E fundit!

x

Foto-Reshjet e dendura të dëborës/ Aksi nacional Tiranë-Korçë, 100 % i kalueshëm

11 Dhjetor 2021, 19:01, Aktualitet CNA
Foto-Reshjet e dendura të dëborës/ Aksi nacional

Reshjet e shiut dhe dëbora kanë mbërthyer  Shqipërinë duke shkatuar përmbytje dhe probleme me qarkullimin në qytete të ndryshme të vendit.

Aktualisht, sipas burimeve të CNA.al, aksi Tiranë-Korçë, është 100% i kalueshëm.

Në Qafë Thanë dhe Qaf Ploce rruga është e kriposur dhe nuk ka asnjë problem me arkullimin. Ndërkaq, mësohet se janë 8 borëpastruse në dispozicion.

Megjithatë shoferët duhet të kenë kujdes për shkak të temperaturave të ulta dhe reshjeve që mund të vijojnë me dendësi në vijim./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga