Reshjet e dendura të shiut dhe borës/ ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm

12 Dhjetor 2021, 08:35, Aktualitet CNA
Reshjet e dendura të shiut dhe borës/ ARRSH jep njoftimin e

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se tashmë situata në shumë akse rrugore është nën kontroll.

Në Rajonin Jugor dhe në Rajonin Qendror reshjet kanë pushuar ndërsa borëpastrueset kanë bërë shpërndarjen e kripës në segmente që ka patur borë.

Në Rajonin Verior gjatë natës ka pasur kryesisht reshje shiu, pa sjellë probleme me qarkullimim e mjeteve, është punuar në Qafë Mali-Fierzë për pastrimin e aksit.

Qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale.

Ndërsa iu bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore.

Në Rajonin Jugor dhe në Rajonin Qendror reshjet kanë pushuar. Kontraktorët kanë punuar me mjete borëpastruese dhe kanë bërë shpërndarjen e kripës në ato segmente ku ka pasur prezencë bore.

Në Rajonin Verior gjatë natës ka pasur kryesisht reshje shiu, pa sjellë probleme me qarkullimim e mjeteve, është punuar në Qafë Mali-Fierzë për pastrimin e aksit.

Qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale. Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore“, njofton ARRSH./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga