Lumi Seman del nga shtrati/ Përmbyten disa banesa, banorët mbeten pa ujë dhe energji elektrike

12 Dhjetor 2021, 09:58, Aktualitet CNA
Lumi Seman del nga shtrati/ Përmbyten disa banesa, banorët mbeten pa

Lumi Seman ka dalë nga shtrati duke sjellë përmbytje të disa banesave në fshatin Samaticë të Beratit.

Mësohet se në Poçem, stacioni i pompimit të ujit të pijshëm është ndalur dhe shumë zona kanë mbetur pa energji elektrike në Hekal, Kutë, Selitë dhe Fratar. Rreth 3700 familja kanë mbetur pa energji elektrike.

Ndërkohë fermerët e zonave Suk, Arapaj kanë marr masat për të ruajtur ushqimin e blegtorisë si dhe serat./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga