Përmbytjet në vend/ Rama: Në terren me të gjitha kapacitetet dhe pa ndërprerje

12 Dhjetor 2021, 13:19, Aktualitet CNA
Përmbytjet në vend/ Rama: Në terren me të gjitha kapacitetet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përmbytjeve të disa fshatrave për shkak të reshjeve intensive të shiut dhe daljes nga shtrati të lumit Vjosa.

Rama informon se po punohet në terren me të gjitha kapacitetet dhe pa ndërprerje.

?Në terren me të gjitha kapacitetet dhe pa ndërprerje, në zonën e prekur nga dalja e Vjosës prej shtratit të saj, si pasojë e reshjeve intensive.

*informon Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca nga pika kritike e Urës së Mifolit?, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga