Vaksinimi/ Rama nuk iu “ndahet" të rinjve

13 Dhjetor 2021, 07:39, Aktualitet CNA
Vaksinimi/ Rama nuk iu “ndahet" të rinjve

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur thirrjet ndaj të rinjve për vaksinimin.
Me anë të një videoje në rrjete sociale, Rama shkruan se vetmja mënyrë për të mbrojtur veten, familjen dhe të tjerët nga virusi i rrezikshëm, i cili merr përditë jetë njerëzore.

?Mirëmëngjes dhe me këtë ftesë të të rinjve për bashkëmoshatarët e tyre, që t?i besojnë shkencës e t’u drejtohen pikave të vaksinimit, si e vetmja mënyrë për të mbrojtur veten, familjen dhe të tjerët nga virusi i rrezikshëm, i cili merr përditë jetë njerëzore, ju uroj një javë të mbarë?, shkruan Rama në rrjete sociale, krahas një videoje me mesazhe nga të rinjtë./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga