“Premtoi se lekët do vinin lumë”/ Bushati nxjerr zbuluar mashtrimet dhe propagandën e Ramës

26 Nëntor 2020, 20:58, Aktualitet CNA
“Premtoi se lekët do vinin lumë”/ Bushati nxjerr zbuluar

Analisti Andi Bushati ka nxjerrë zbuluar mashtimet dhe propagandën e kryeministrit Edi Rama.

Nga studio e ?Open?, Bushati tha se kushdo që kishte një mendje më të kthjellët e kuptoi që vitin e kaluar që rindërtimi brenda një viti do ishte e pamundur.

Sipas tij, janë disa faktorë pse rindërtimi në të gjitha zonat e prekura nuk mund të realizohet kaq shpejt.

?Ne sot më tepër se kurrë jemi para zbulimit të një kryeministri që mashtron. Kur ndodhi fatkeqësia kush ka pasur një mendje ftohtë nuk i ka besuar premtimet e Ramës se lekët do të vinin lumë pas konferencës së donatorëve. Para një muaji tha se edhe Italia që është fuqia e 7 e botës i ka njerëzit jashtë sepse nuk e tha në nëntor. Unë them që me situatën ekonomike që ka Shqipëria, me territorin dhe me Covid ishte një gënjeshtër, dhe sot po përballemi me këtë gënjeshtër. Theksin e vë tek gënjeshta dhe propaganda e kryeministrit?, tha Bushati./CNA.al.

Lajmet e fundit nga