LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Plaga e papunësisë”/ Gjergj Luca mesazhe të forta për qytetarët

27 Nëntor 2021, 12:05, Aktualitet CNA
“Plaga e papunësisë”/ Gjergj Luca mesazhe të forta

Sipërmarrësi dhe biznesmeni Gjergj Luca ka dhënë mesazhe shumë të forta për qytetarët.

Pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, të Kosovës dhe Shqipërisë, e cila u zhvillua në ambientet e ?Fish City?, përmes një interviste, Luca theksoi se plaga më e madhe për popullin shqiptar dhe atë të Kosovës është papunësia.

Luca shprehet se pa punë nuk mund të shohim të vërtetën në sy dhe kur e pranojmë të vërtetën kemi respekt për punën që krijojmë.

Sipas biznesmenit duhet të ecet me ritme të shpejta, pasi puna është ajo që krijon të vërtetën dhe shëron plagën e papunësisë.

?Pa punë ne nuk kemi mundësi ta shohim të vërtetën në sy dhe kur e pranojmë të vërtetën ne kemi respekt për punën që krijojmë.

Mendoj që kjo do të jetë pjesa më e mirë e të dy qeverive dhe të gjithë kombit tonë që ne të kemi mundësi që të ecim me ritmin që ne na takon. Unë e shoh si detaj që këta kanë zgjedhur këtë vend, sepse mendoj që politika duhet të ndjekë ritmin tonë dhe gjithë biznesi shqiptar duhet të ndjehet kështu siç ndjehem unë sot për këtë zgjedhje që kanë bërë dy liderët e kombit tone?, ka thënë Luca.

?Por unë mendoj se plaga më e madhe në Shqipëri dhe në Kosovë është pikërisht plaga e punës. Por kjo plagë e papunësisë unë mendoj që nuk kurohet me demagogji, por krijohet dhe shërohet duke patur mundësi të shohim të vërtetën në sy, të shohim të vërtetën që krijon puna, vetëm ajo e shëron plagën e papunësisë?, vijon më tej biznesmeni.

Gjithashtu sipërmarrësi ka dhënë mesazhin për qytetarët që të jenë më kurajoz kur bëhet fjalë për punën dhe ta shohin të vërtetën në sy, pasi ky është ilaçi më i madh për kombin tonë.

?Të jeni më shumë kurajoz kur bëhet fjalë për punën dhe të vërtetën se ky është ilaçi më i madh për kombin tonë?, përfundon Gjergj Luca./ CNA.al

Mbledhja e dy qeverive në Elbasan/ Gjergj Luca: Me punë bashkohet kombi, jo me demagogji

Lajmet e fundit nga