LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Llalla nuk i ndal tentativat për të mos shkuar në burg/ Gjykata e Lartë pranon rekursin

27 Nëntor 2021, 10:06, Aktualitet CNA
Llalla nuk i ndal tentativat për të mos shkuar në burg/ Gjykata e

Adriatik Llalla ish-Prokurori i Përgjithshëm po kërkon me çdo kusht që t?u shpëtojë burgut.

Kërkesa e tij për shfuqizimin e vendimit për dënimin e tij me dy vite burg dhe 5 vite përjashtim nga shërbimet publike është tashmë në Gjykatën e Lartë, e cila e ka pranuar rekursin.

Gjyqtari që do të ketë në dorë ?Llallën?, do të jetë Ilir Panda, por ende nuk ka një datë për zhvillim të seancës.

Llalla pretendon se është i sëmurë dhe për këtë arsye nuk mund të shkojë në burg.

Ndërkollë ai ndodhet në kërkim ndërkombëtar nga SPAK./ CNA.al

Lajmet e fundit nga