LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dikur shokë klase në gjimnaz, sot Ministra/ Nga mbledhja në kafe me shoqërinë

26 Nëntor 2021, 12:36, Aktualitet CNA
Dikur shokë klase në gjimnaz, sot Ministra/ Nga mbledhja në kafe

Ministrja e Arsimit në Shqipëri Evis Kushi dhe Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu kanë qenë shokë gjimnazi në Elbasan.

Ka qenë Aliu që e ka zbuluar këtë shoqëri në mbledhjen e sotme mes dy Qeverive, që u organizua në Elbasan,

?Për mua është edhe një kënaqësi tjetër. Po e shkruajmë këtë memorandum në Elbasan, në qytetin ku unë kam qenë në shkollë, në gjimnazin ?Dhaskal Todri? dhe kam pasur shoqe klase ministren Evis Kushi. Sot pas kësaj mbledhjeje do të mund të pimë kafe me shokët tanë të klasës. Kjo ia shton, aq më tepër për mua personalisht, gëzimin e shkrimit të këtij memorandumi dhe ju uroj të gjithëve punë të mbarë?, është shprehur Aliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga