LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Uljet e çmimeve të shportës/ Zbardhet propozimi i PD

25 Nëntor 2021, 10:02, Aktualitet CNA

artia Demokratike ka propozuar një amendament për TVSH-në. Deputetja Jorida Tabaku  është shprehur se PD kërkon uljen e saj nga 20 % në 6 %.

Sipas deputetes nga kjo ulje do të përfitonin 659 individë. Më tej Tabaku shton se ka një tendencë për rritje çmimesh dhe të produkteve të tjera përveç atyre të shportës.

?Të nderuar fermerë që keni protestuar me dinjitet, megjithëse sillni propozime kurrë nuk jeni dëgjuar. Unë pas 9 vitesh në këtë parlament e kam të vështirë të ndaj situatën ireale të qeverisë dhe atë që po ndodh sot jashtë. Unë jam këtu për të propozuar një amendament për TVSH-në.120 amendamente ka prezantuar PD në 9 vite. Unë nuk besoj se situata mund të korrigjohet, por duke pasur parasysh rritjen e çmimeve të shportës, PD gjykoi propozimin për uljen e TVSH-së nga 20 në 6%.PD kërkoi dy muaj më parë interpelancë. Ka një tendencë për rritje çmimesh edhe produktet e tjera, jo vetëm të shportës. Masa për TVSH-në do të kishte ndikim te 659 individë?, tha Tabaku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga