LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korçë/ Dëbora zbardh fshatin Dardhë

26 Nëntor 2021, 08:50, Aktualitet CNA
Korçë/ Dëbora zbardh fshatin Dardhë

Juglindja e vendit është zbardhur nga reshjet e dëborës. Fshati Dardhë dhe pjesa malore e qarkut të Korçës është mbuluar nga bora.

Reshjet kanë filluar mëngjesin e sotëm me intensitet të ulët, ndërsa në disa vende është shoqëuar më erë të fortë.

Trashësia e borës ka arritur 3-5 centimetër. Për këtë është dashur ndërhyrja e borëpastrueseve të cilat kanë bërë te mundur pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për të eliminuar ngricat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga