LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

27 Nëntor 2021, 07:05, Aktualitet CNA
Vijojnë reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Masat ajërore të paqëndrueshme do të sjellin në vendin tonë vranësira të dendura të cilat parashikohet të sjellin reshje të konsiderueshme.

Por pritet që herë pas here reshjet të jenë dhe në formë rrebeshi në një pjesë të mirë të territorit shqiptar.

Sipas Meteoalb temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuar në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga