LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e denduara të shiut/ ARRSH apel qytetarëve, ja segmentet rrugore problematike

27 Nëntor 2021, 10:49, Aktualitet CNA
Reshjet e denduara të shiut/ ARRSH apel qytetarëve, ja segmentet

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se akset e rrethit Tropojë, dhe në segmentin Elbasan-Rrogozhinë dhe Elbasan-Librazhd, për shkak të reshjeve të denduar të shiut ka patur rënie gurësh apo inertesh.

Grupet e patrullimit kanë pastruar akset rrugore dhe janë në terren të gatshëm për të menaxhuar çdo lloj situate.

Ndërkohë, Autoriteti Rrugor Shqiptar, iu bën apel drejtuesve të automjeteve dhe qytetarëve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

?Vazhdojnë reshjet e shiut në vend duke sjellë edhe rënie gurësh ose inertesh në disa zona, si në akset e rrethit Tropojë, në segmentin Elbasan-Rrogozhinë, Elbasan-Librazhd.

Grupet e patrullimi kanë bërë pastrimin e akseve në kohë dhe janë në terren, gati për çdo situatë

Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë?, thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga