LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri në QSUT/ Zbardhet shkaku

27 Nëntor 2021, 10:29, Aktualitet CNA
Zjarri në QSUT/ Zbardhet shkaku

Pak më parë një incident ka ndodhur në mjediset e spitalit Covid 3 në QSUT, ku ka rënë zjarr.

Mësohet se zjarri ka rënë në katin e parë të godinës ku fatmirësisht nuk ka patur pacientë të shtruar.

Zjarrëfikëset kanë arritur të shuajnë zjarrin dhe nuk ka patur të lënduar. Shkak i zjarrit është bërë një rezistencë në një nga zyrat e administratës.

Me datë 27.11.2021, te spitali “Covid 3” ka rënë zjarr në një nga zyrat e administratës, ku ka vetëm dëme materiale.Shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit. Grupi Hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të rënies së zjarrit“, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga