LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nën akuzë për korrupsion/ Tushe në dorë të Gjykatës Kushtetuese

27 Nëntor 2021, 12:28, Aktualitet CNA
Nën akuzë për korrupsion/ Tushe në dorë të

Më 21 dhjetor Gjykata Kushtetuese shqyrton shkarkimin nga detyra të ish-kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe.

Fatos Tushe u shkarkua nga detyra në 6 korrik dhe u arrestua me urdhër të SPAK për korrupsion.

Tushe ka kërkuar disa herë radhazi lirimin e tij, duke  argumentuar se ka probleme shëndetësore, por në të gjitha rastet kërkesa e tij është rrëzuar.

Ish kryebashkiaku i Lushnjës pretendon se vuan nga zemra, diabeti, gurët në tëmth dhe se ka kolesterolin e lartë./CNA.al

Lajmet e fundit nga