LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti, 1 miliardë lekë më shumë për bonuset e qirave/ Rama replikon me qytetarin

25 Nëntor 2021, 08:06, Politikë CNA
Tërmeti, 1 miliardë lekë më shumë për bonuset e

Kryeministri Edi Rama ka folur me shifra, sa i përket investimit dhe rindërtimit , pas dëmeve të tërmetit të 26 Nëntorit.

Bëhet fjalë për shifra që janë përfshirë në buxhetin e vitit 2022.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Rama shkruan se 1 miliardë lekë më shumë do të jetë subvencionim i qirasë për tërmetin.

Si gjithnjë nuk mungojnë reagimet e qytetarëve në rrjetin sociale të kryeministrit, përfshirë këtu edhe kritika.

?O Kryeministër akoma me tërmetin ti…iku viti i 4  akoma me tërmetin?, i ka shkruar një qytetar, Ramës.

Ky i fundit i është kundërpërgjigjur, duke ia nxjerrë llogaritë gabim qytetarit.

?Nuk ka ikur viti i katërt, po bëhen fiks 2 vjet nesër pasmesnate, ndërkohe që do të mbeten ende në kantier vetëm lagjet e mëdha në Tiranë e Durrës, plus disa pallate me dëmtime të renda që janë njësoj si t’i ndërtosh nga e para dhe mos harro, në keta dy vjet na hyri në mes edhe bllokimi prej pandemisë, e nëse të duken shumë dy vjet për tërë këto rindërtime që janë bërë, pyet pak në Itali se të thonë më shumë?, ka replikuar Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga