LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetarja kap mat Babalen/ Po i shërbeni Bashës se i keni borxh, ju bëri deputet

24 Nëntor 2021, 19:40, Politikë CNA
Gazetarja kap mat Babalen/ Po i shërbeni Bashës se i keni borxh, ju

Ervin Salianji, ose i njohur ndryshe si Babalja për shkak të një mashtrimi dhe një dosje skandaloze të hetuar nga prokuroria, ka nisur të argumentoj pse Kuvendi i thirrur prej tyre në datën 18 është legjitim dhe ai i delegatëve sipas tyre është thjesht një miting.

Por gazetarja Esiona Konomi i është përgjigjur hapur Ervin Salianjit, duke u vënë në dukje se po e mbështet Bashën për arsye se falë tij është bërë deputet dhe se sipas saj ata nuk kanë një individualitet të tyre në jetën politike.

?Ajo që zoti Salianji po bën bashkë me grupimin e tij pro Basha është që e trajtojnë këtë si një debat procedural.. Në fakt nuk është i tillë, partia nuk është një klub juristësh të cilët kanë një statut në dorë dhe në bazë të atij analizojnë se me kë është e drejta. Partia është një grupim njerëzish dhe kanë interesa të përbashkët dhe ajo që mund të shohim qartë është se zoti Basha të paktën njerëzit e matshëm e të strukturave i kanë ikur, i ka ikur kryetari i Këshillit Kombëtar, i ka ikur kryetari i FRPD, i ka ikur kryetarja e Forumit të Gruas, drejtuesit politik, disa drejtues degësh. 

Është e vërtetë që ka grupin parlamentar në masën më të madhe pro vetes, por duhet të kuptojmë që shumicën i ka deputet dhe janë bërë për shkak të marrëdhënies së ngushtë me Lulzim Bashën. Pra janë rishtar në politikë dhe nuk janë një individualitet në jetën parlamentare?, tha Konomi./CNA.al

Lajmet e fundit nga