LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debate tek Ligjet/ Bardhi akuza Felajt: Je hajdute

24 Nëntor 2021, 16:54, Politikë CNA
Debate tek Ligjet/ Bardhi akuza Felajt: Je hajdute

Mbledhja e Këshilli për Legjislacionin dhe Komisionit të Ligjeve është shoqëruar me një sërë debatesh.

Teksa deputeti i PD Enkelejd Alibeaj, parashtronte pyetjet e tij për kreun e SPAK, Arben Kraja ka ndërhyrë deputetja e PS-së, Ermonela Felaj e cila ka kërkuar që pyetjet të jenë specifike dhe jo analiza. Ndërsa, një përgjigje e ashpër ka ardhur nga Gazment Bardhi, i cili e ka cilësuar Felajn si hajdute.

Pjesë nga debate:

Ermonela Felaj: Kërkoni të dhëna sasiore.

Enkelejda Alibeja: Këto diskutime janë të rëndësi.

Gazment Bardhi: Ermal Pishtari është patronazhisti i zotit Kraja, nuk jeni juve, Ju jeni Ermonela.

Ermonela Felaj: Sado që ti mund të jesh subjekt i veprës penale.

Gazment Bardhi: Po lere veprën penale. Ti je hajdute kokë e këmbë, vjen këtu, na tregon ne rregulloren. Po na le rehat. Na ndërhyn këtu. S?keni nevojë të ndërhyni.

Lajmet e fundit nga