LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kuvendi do riformatojë PD”/ Baçi: Vota do përcaktojë fituesin, paradokse thirrjet për 18 dhjetorin

24 Nëntor 2021, 15:58, Politikë CNA
“Kuvendi do riformatojë PD”/ Baçi: Vota do

Deputeti i PD Luan Baçi u shpreh se Kuvendi Kombëtar i 11 dhjetorit do të shënojë një lëvizje të re kundër regjimit te Edi Ramës.

Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë një interviste për Syri Tv, ku theksoi se Foltorja ka kthyer besimin e qytetarëve, duke shtuar se Kuvendi do ta riformatojë PD-në.

?Sondazhet se kush ka më shumë mbështetje në PD, ku ka dalë se mbështetet më tepër Berisha, janë kryer nga një kompani si Noto, që unë e di se është serioze. Foltorja ka kthyer besimin e kjo gjë vihet re nga të gjithë.

Kuvendi i 11 dhjetorit do shënojë fillimin e një lëvizjeje kundër pushtetit të Ramës, që dihet se nuk ka opozitën e duhur përballë. Foltorja do riformatojë PD-në. Firmat për Kuvendin janë aty dhe këtë gjë e konfirmoi edhe Agron Shehaj.

Zoti Bardhi aty i ka firmat e të shkojë t?i konfirmojë. E kanë shumë të thjeshtë, sepse PD e ka listën e delegatëve të Kuvendit, lista është aty me numër ID dhe numër telefoni delegati, le t?i marrë një për një në telefon, nëse kanë firmosur apo jo për Kuvendin e 11 dhjetorit.

Kjo është shumë e thjeshtë. Kush kundërshton firmat, le t?i konfirmojnë. Është paradoks që të këtë Kuvend të PD në date tjetër, përpos 11 dhjetorit. Vota do e përcaktojë kush fiton?, deklaroi Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga