LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Masakra zgjedhore”/ PD prezanton planin e hetimit, zyrtarët që do thirren për të dëshmuar

24 Nëntor 2021, 10:22, Politikë CNA
“Masakra zgjedhore”/ PD prezanton planin e hetimit, zyrtarët

Partia Demokratike ka prezantuar planin e hetimit për zgjedhjet e 25 prillit, te cilat opozita i cileson si “masaker zgjedhore”.

Gjithashtu PD njofton se brenda një muaji do të thirren dëshmitarë drejtues më të lartë të qeverisë, të SPAK dhe Bashkisë së Tiranës.

Kujtojmë se këtë të mërkurë në mbledhjen e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Komisionit Enkelejd Alibeaj, gjithashtu njoftoi Erion Veliaj dhe Dritan Leli, do të paditen për shpërdorim detyre, pasi kanë refuzuar të informacionin për punësimet dhe shpërblimin e tërmetit.

Lajmet e fundit nga