LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shi në Juglindje, temperatura deri në 21 gradë/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

24 Nëntor 2021, 07:03, Politikë CNA
Shi në Juglindje, temperatura deri në 21 gradë/ Njihuni me

Paraditja do jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme vranësirat do të jenë Lindje të vendit, duke rrezikuar momente me pika shiu në Juglindje.

Por në pjesën e dytë të ditës pritet që gradualisht kthjellimet të jenë më të dukshme në Shqipëri.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga